Drugie uzdrowisko regionu – Krasnobród to jedna z turystycznych pereł Roztocza. Ta malownicza kraina – rozciągająca się od Kraśnika do ukraińskiego Lwowa, słynie z potężnych jodłowo-bukowych borów, zalesionych wzgórz i wąwozów, którymi płyną bystre potoki, poprzecinane małymi skalnymi wodospadami – zwanymi szumami.
Roztocze to idealny kierunek zarówno dla ludzi poszukujących ciszy i spokoju, jak i dla tych, którzy chcą aktywnie spędzić wolny czas w bliskim kontakcie z naturą. Każdy może wybrać najbardziej dogodny szlak pieszy, rowerowy, konny, kajakowy, nordic walking, a zimą także narciarski. Co ważne, takich tras jest na Roztoczu bardzo dużo, co gwarantuje, że nie napotkamy tu tłumów znanych chociażby z górskich szlaków.
Zdecydowanie najwięcej turystów odwiedza Roztoczański Park Narodowy, chroniący piękne lasy Środkowego Roztocza, które stanowią ponad 90% (!) jego powierzchni. Sercem parku jest Zwierzyniec – dawne centrum gospodarki leśnej Ordynacji Zamojskiej, a wcześniej miejsce hodowli i polowań na zwierzynę leśną, w którym gośćmi ordynatów Zamoyskich bywali władcy Polski. Dziś jest to popularne letnisko i siedziba dyrekcji Roztoczańskiego Parku Narodowego, prowadzącego w Zwierzyńcu oraz w nieodległej Floriance hodowlę konika polskiego – potomka wymarłej rasy leśnego konia tarpana.
Park oferuje turystom liczne ścieżki przyrodnicze, z najbardziej ulubionymi na Bukową Górę oraz nad Stawy Echo, gdzie działa kameralne kąpielisko z piaszczystą plażą w sąsiedztwie pięknych lasów. Atrakcją miasteczka są zabytkowe obiekty w otoczeniu zieleni, stawów i kanałów, m.in.: późnobarokowy kościół na wodzie czy stary browar. Zwierzyniec jest ważnym węzłem turystycznych szlaków, w tym Centralnego Szlaku Rowerowego Roztocza i Wschodniego Szlaku Rowerowego GREEN VELO oraz bardzo popularnego kajakowego szlaku na Wieprzu.